Jak vypadá úspěšná konference? Účastníci na ní vydrží až do konce

Zorganizovat akci pro větší počet účastníků není právě jednoduché. A konference, to je událost nejvyššího kalibru. Chcete-li, aby ta vaše byla úspěšná, vžijte se do role hosta a představte si, že byste měli vydržet až do konce.

Uspokojit účastníky je nelehký úkol. Musíte je zaujmout perfektně vyladěným programem a spoustou dalších věcí, kterými se odlišíte od průměru. Jinak se budou zabývat vším možným, jen ne informacemi z úst spíkrů. Ale jak docílit toho, aby v době přednášek neřešili firemní agendu, nesurfovali na mobilu a neopouštěli prostory hned po obědě?

Podle odborníků může zvýšit pozitivní vnímání akce kombinace technických vychytávek, vhodně zvoleného místa a kvalitního doprovodného programu. Údajně až o třetinu, což rozhodně není zanedbatelná cifra. Konkrétně se může jednat o netradiční jídelníček či kratší přednášky a delší panelové diskuze. Naprosto zásadní však zůstává obsah a kvalitní péče o účastníky.

To, že konference vypadá dobře na papíře, ještě neznamená, že dopadne dle původního očekávání. Na seznamu řečníků mohou být známá jména a odborníci, ale ani ti nejsou stoprocentní garancí úspěchu. Často jsou to totiž méně známí, ale o to zajímavější spíkři, kteří umí zaujmout publikum. Proto je vhodné kombinovat osobnosti s novými tvářemi.

Ještě důležitější je ovšem zmíněný servis pro účastníky. Ten jde ruku v ruce s místem konání. Ať už jste se rozhodli pro pořádání konference v Praze či jinde, zvolte reprezentativní a dobře vybavení prostory s odpovídající kapacitou. A nezapomeňte na špičkový catering, protože bez dobrého občerstvení a pití u účastníků nezabodujete, ani kdybyste do line-upu dostali Ivo Tomana.

A kde najdete konferenční prostory Praha na úrovni? V případě čtyřhvězdičkového hotelu Belvedere cíl zaručeně neminete.