Jaké jsou podmínky pro oddlužení

Osobní bankrot je poměrně často diskutovaným tématem. Není se čemu divit, jelikož lidí s velkými dluhy bohužel přibývá exponenciální řadou a do budoucna tomu asi nebude jinak. Oddlužení fyzické osoby je často jedinou možností vedoucí ke zbavení se dluhů a opětovnému restartu kvalitního osobního života. Zákon tuto alternativu přímo umožňuje, tak by bylo škoda jí nevyužít. Každý osobní bankrot je specifický a vy musíte splňovat požadované podmínky. Jaké jsou? To se dozvíte v následujícím textu.

Kdo může vyhlásit osobní bankrot

Vyhlášení osobního bankrotu je ryze záležitostí fyzických osob. U právnických osob to možné není. Za určitých podmínek se může tato instituce týkat i podnikajících subjektů, nicméně musí splňovat podmínky dané zákonem. Oddlužení by měly absolvovat osoby, které již mají tolik dluhů u různých věřitelů, že jejich šance na splacení již fakticky neexistuje. Život těchto lidí se zkrátka ocitl v dluhové pasti, ze které není jiného úniku.

Možnosti oddlužení fyzické osoby

Cesty k vyhlášení osobního bankrotu jsou fakticky dvě. Ta první spočívá v nastudování všech pravidel jeho vyhlášení a vlastní žádosti na příslušném úřadě. Většinou je ale volena druhá alternativa spočívající v nalezení spolehlivé společnosti, která vše zajistí za vás. Nebudete se tak muset o nic starat a budete jen spolupracovat s insolvenčním správcem, který vám pomůže hradit vaše pohledávky.

Spolehněte se na profesionály

Pokud zvolíte portálprycsdluhy.cz, pak se budete moci spolehnout na profesionální služby a na to, že první konzultaci budete mít úplně zdarma, a navíc dostanete garanci úspěšného absolvování oddlužení. Průběh celé spolupráce bude spočívat v tom, že budete řádně plnit podmínky stanovené osobním bankrotem po dobu pěti let. Po této době dojde k odpuštění až 70% vašich stávajících dluhů. Velkou výhodou zahájení celého procesu bude především to, že na vás nebudou moci exekutoři. Díky tomuto faktu zůstane ochráněn váš majetek a dluhové potíže se nebudou nijak rozvíjet, jako by tomu bylo v případě, kdy byste celou situaci osobním bankrotem neřešili.