Nákup zahradního nábytku je nejvýhodnější v zimě

Zima je obdobím, které nejraději trávíme v příjemném teple vlastního domova. O nějakém posezení venku  nemůže být ani řeč. Pokud vám ale venku zahradní nábytek chybí, anebo má již svá nejlepší léta za sebou, pak byste určitě měli přemýšlet o nákupu nového. V zimě je totiž možné sehnat jakékoli typy zahradních židlí, křesel a stolů za skvělé ceny. Pokud si koupíte celý nábytkový set, můžete se cenově dostat klidně i na rozdíl několika tisíc korun. Soustřeďme se tedy na jednotlivé druhy zahradního nábytku a také na možnost jeho nejvýhodnější koupě.

Jaký zahradní nábytek vybírat?

Hodně důležitý je především materiál, z něhož je zahradní nábytek vyroben. Chcete-li sáhnout po ryze přírodních zahradních židlích a stolu, pak je ideální dřevo. To lze volit ve variantě tuzemských dřevin anebo cizokrajných. Oba dva druhy je ale nezbytné udržovat, a to za pomocí pravidelného impregnování. Bezúdržbový je nábytek kovový anebo ratanový. Oba dva typy jsou také poměrně lehké a jejich jednoduchý přesun zvládne každý.

Krásný teak

Luxusní teakový nábytek představuje honosnou variantu zahradního posezení. Teak je cizokrajnou dřevinou rostoucí v jihovýchodní Asii. Stromy se dorůstají výšky až 45 metrů. Vzhledově vypadá teak naprosto skvěle, nicméně je nutné jej jednou ročně přetřít speciálním olejem. Moc hezké jsou nejen židle, stoly a polohovací křesla, ale také polohovatelná lehátka.

Přírodní či umělý ratan

Designově honosný a přepychový je ratanový nábytek. Vybírat si z tohoto materiálu můžete stolky, židle, a  velmi pohodlná křesla. Volit lze jak hnědou, tak třeba i bílou barvu ratanu a je také ryze na vás, jestli si vyberete jeho přírodní anebo umělohmotnou variantu. Druhá jmenovaná je odolnější, nicméně chybí jí přírodní ráz.

Budete-li chtít jakýkoli zmiňovaný zahradní nábytek, vyplatí se jej koupit co nejlevněji. Zvýhodněné ceny najdete na portálu www.NejlepšíPoptávka.cz.