Povinné ručení můžete mít opravdu levné

Uzavření povinného ručení by mělo být samozřejmostí pro všechny motoristy. Skutečnost je ale poněkud odlišná a je možné najít spousty lidí, kteří sice prokazatelně vlastní motorové vozidlo a užívají jej, nicméně povinné pojištění prostě a jednoduše neplatí. Pokud i vy mezi takovéto jedince patříte, měli byste se nad sebou zamyslet a pokusit nenajít poskytovatele povinného ručení, které jej nabídne levně a v rozsahově přijatelné podobě. Co vám tedy vlastně při neuzavření povinného ručení hrozí a jak najít nejvýhodnější pojistku na trhu? Přesně na tyto otázky naleznete v následujících řádcích odpověď.

Sankce při neplacení povinného ručení

Pojem sankce je dnes poměrně moderní, nicméně jeho skloňování v souvislosti s povinným ručením není úplně ideální. Pokud totiž povinné ručení neplatíte a nestane se vám žádná nehoda, pak rozhodně nemůže být o nějakém postihu žádná řeč. Když ale k nehodě dojde, pak se nebudete stačit divit, co se bude dít. Veškeré škody vzniklé jak na vašem vozu, tak i na motorovém vozidle účastníka nehody budete totiž hradit z vlastních finančních zdrojů. Současný výběr povinného ručení je natolik pestrý, že stojí za to si poskytovatele povinného ručení porovnat a vybrat to, které bude nejvýhodnější jak cenou, tak i krytím rizik. Porovnání povinného ručení lze řešit pohodlně v online podobě na internetu po zadání několika málo základních údajů o vašem vozidle.

I havarijní pojistka se vyplatí

Vynikající volbou každého motoristy je v každém případě i havarijní pojištění. Tato pojistka totiž pomáhá i ve chvíli, kdy není možné krýt vzniklou škodu ze stávajícího platného povinného ručení. V případě dopravní nehody budou kryty i škody, které způsobíte vy sami svým nedbalým jednáním na silnicích. Cena havarijního pojištění také nemusí být nijak výrazně vysoká.