Většina Čechů neví, jak spravovat své finance. Řešením může být zkušený finanční poradce

S finanční gramotností to u nás nevypadá zrovna dobře. Z průzkumů, které v posledních letech provedly renomované instituce, jasně vyplývá, že většina Čechů neumí nakládat se svými penězi. V žebříčcích jsme se umístili za Slováky a Mexičany, přičemž více než českých 80 % účastníků poukázalo na nedostatečnou průpravu během školní docházky. Pravda je bohužel taková, že se ve školách příliš mnoho praktických věcí neučí.

V praxi se nedostatečná finanční gramotnost projevuje různými způsoby. Nejčastěji pak vysokou mírou zadlužení, exekucemi a ztrátou zaměstnání. Výjimečné nejsou ani rozvraty partnerských vztahů a nemožnost danou situaci vrátit zpět do „normálu“.

01

Na druhou stranu se není čemu divit. Svět finančních produktů je neskutečně obsáhlý a pro laika je těžké se v něm zorientovat. A právě proto je vhodné zvážit odbornou pomoc – zkušený finanční poradce dokáže hotové divy. Vždyť i porouchaný automobil raději svěříte vyškolenému mechanikovi, než abyste riskovali opravu doma „na koleně“. Se správou financí je to podobné. Odborníci mají perfektní přehled ve finančních produktech a pomohou vám je natavit tak, abyste ze svých těžce vydělaných peněz dostali maximum.

Finanční poradenství je v zahraničí naprosto běžné a i u nás zažívá nebývalý rozmach. S tím bohužel souvisí i množství rádoby odborníků, kterým jde pouze o tučnou provizi ze zprostředkovaných produktů. Jak se jim vyhnout? Jednoduše – vsaďte na značky, které na tuzemském trhu působí dostatečně dlouho a mají skvělé reference. Snad nejznámější je finanční poradenství OVB Allfinanz. Historie společnosti se píše již od roku 1970 a v současné době se stará o téměř tři miliony zákazníků ze 14 evropských zemí.

02

OVB získala v rámci Čekia Stability Award rating AAA excelentní, a to dokonce dvakrát v řadě. Za zmínku však stojí také ocenění za dynamický růst i v době zpomalení hospodářského růstu. Gigantovi se podařilo pružně zareagovat na změny na finančním trhu a přijít s pozměněnou podobou finančního poradenství. Na vysokou kvalitu služeb ukazuje i prvenství ve čtenářské anketě na renomovaném serveru Investujeme.cz.