4 tipy, jak ušetřit na bydlení v paneláku

Náklady na bydlení každý rok výrazně rostou. Z rodinného rozpočtu ukrajují čím dál více peněz, které se pak rodinám nedostává na zábavu, dovolenou, oblečení nebo dokonce jídlo. V tomto článku se zaměříme na to, jak ušetřit při bydlení v paneláku.

  1. Zateplení fasády

Vytápění patří k největší položce nákladů na bydlení. Je proto logické, že mezi největší úspory patří zateplení fasády. Jednorázová investice se všem obyvatelům postupně vrátí. Vzhledem k tomu, že o podobné renovaci fasády rozhoduje celé společenství vlastníků, tak jste v tomto směru odkázáni na další obyvatele paneláku. Ovšem pokud si byt teprve vybíráte, zkuste se poohlédnout po moderním paneláku, který má již zateplení fasády vyřešené.

  1. Okna

Okna jsou vedle fasády dalším místem, kde dochází k velkým únikům tepla. Na rozdíl od fasády u oken platí, že si je můžete vyměnit nezávisle na ostatních bytových jednotkách. Proto ačkoliv nemusíte bydlet v moderním paneláku, tak si můžete modernizovat aspoň váš byt. Investice do oken se vám zaplatí jak v omezeném úniku tepla, tak ve zlepšení izolaci proti horku v letním období.

  1. Sprcha místo vany

Dalším místem, kde dochází k plýtvání finančních prostředků, je koupelna. Spotřeba vody se postupně také podepisuje na měsíčních výdajích. Cena stočného se neustále zdražuje. Je prokázáno, že pokud zrušíte vanu a začnete se sprchovat, výrazně ušetříte ve spotřebě vody. Navíc tím podpoříte ekologii. A ve stáří bezproblémový vstup do sprchového koutu oceníte.

  1. Žárovky

Přestože EU již omezila prodej klasických žárovek, mnoho domácností je stále ve velkém používá. A týká se to i obyvatel v paneláku. Pokud vyměníte klasické žárovky za úsporné, tak vám klesne spotřeba elektrické energie a z dlouhodobého hlediska znovu ušetříte. Navíc cena úsporných žárovek je v dnešní době velmi rozumná a tento jednorázový výdaj na bydlení nijak nezatíží vaší peněženku.

Jak sehnat nejlevnější plyn? Ušetřete až 5000 Kč ročně!

Díky aukčním nabídkám plynu získáte neveřejnou cenu, kterou vám jiná společnost nedá. Ušetřete až 5000 Kč.
www.aukcninabidky.cz