5 užitečných tipů pro výběr výhodné hypotéky

Postavit si nový dům anebo koupit krásný prostorný byt dnes už nemusí být pouze snem. Realizace tohoto záměru se samozřejmě odvíjí od vašich momentálních finančních možností. Je jasné, že na celkovou investici mnoho lidí nemá. Za pomocí výhodné hypotéky ale není problém váš záměr realizovat. Připravili jsme pro vás tedy 5 základních tipů, které se vám budou při výběru správné hypotéky hodit.

1. Vše si pečlivě naplánujte

Základem je propočet vaší momentální finanční situace. Přesně si vyčíslete vaše současné příjmy a výdaje a získáte určitou sumu, díky které budete moci případnou hypotéku splácet. Úvěr tohoto typu je dlouhodobým závazkem a v potaz byste měli dbát i celkovou rodinnou situaci a možnosti, že byste ztratili zaměstnání anebo živili další dítě a podobně.

2. Nedůvěřujte bezhlavě pouze jedné bance

Mnozí lidé si automaticky vezmou hypotéku u banky, kde mají svůj běžný účet. Tento krok není zrovna nejvhodnější, jelikož se s největší pravděpodobností nedostanete na nejnižší úrokovou sazbu. Ideální je tedy porovnání nabídek několika bank. Jen tak se dostanete k té nejvýhodnější.

3. Vyhněte se skrytým poplatkům

Každý finanční produkt je spojen s určitými poplatky. Všechny byste tedy měli znát předem. Pokud narazíte na nějakou výhodnou hypotéku, která vám ale neukáže určité parametry, pak se jí raději vyhněte.

4. Úroková sazba a její fixace

Velmi důležitá je i celková výše úrokové sazby. Čím bude číslo nižší, tím pochopitelně přeplatíte menší finanční částku. Rozmyslet byste si měli i délku fixace úrokové sazby. Nejčastěji zájemci vybírají pětiletou fixační lhůtu. Dnes jsou hypotéky na svém minimu, takže se delší doba fixace vyplatí.

5. Překontrolujte si smlouvu

Než podepíšete smlouvu, všechny údaje si pečlivě zkontrolujte. Mnohdy může dojít i k nechtěným nepřesnostem, které by vás později mohly mrzet.

Jak sehnat nejlevnější plyn? Ušetřete až 5000 Kč ročně!

Díky aukčním nabídkám plynu získáte neveřejnou cenu, kterou vám jiná společnost nedá. Ušetřete až 5000 Kč.
www.aukcninabidky.cz