Americký Fed omezí program nákupu dluhopisů na 75 mld. . USD měsíčně

Americká centrální banka oznámila , že od příštího roku začne s omezováním programu nákupu dluhopisů určeného na podporu ekonomiky .

Americká centrální banka oznámila , že od příštího roku začne s omezováním programu nákupu dluhopisů určeného na podporu ekonomiky . Redukce sice není rozsáhlá, ale je to významný krok , protože Federální rezervní systém ( Fed ) dal najevo, že ekonomiku již v dosavadním rozsahu podporovat nebude. Informovala o tom agentura AP .

Jak dnes představitelé Fedu oznámili, od ledna sníží rozsah nákupu dluhopisů z 85 miliard USD ( 61,82 miliardy eur ) na 75 miliard USD měsíčně. Jako důvod uvedli zlepšení situace na trhu práce . Zároveň dodali , že přijmou i další kroky k omezení nákupů, bude-li zmíněné zlepšování na trhu práce pokračovat.

S cílem zmírnit dopady tohoto kroku na finančních trzích Fed posunul období, během kterého chce ponechat klíčovou úrokovou sazbu na rekordním minimu . Jak informoval , sazbu je rozhodnut ponechat v blízkosti nuly ” i delší období” poté, co míra nezaměstnanosti klesne pod 6,5 % .

zdroj: openiazoch.zoznam.sk

Jak sehnat nejlevnější plyn? Ušetřete až 5000 Kč ročně!

Díky aukčním nabídkám plynu získáte neveřejnou cenu, kterou vám jiná společnost nedá. Ušetřete až 5000 Kč.
www.aukcninabidky.cz