Ceny dálničních známek v zahraničí

Vyrazit do zahraničí bude chtít v období prázdnin celá řada turistů. Pokud se chystáte do některého z letovisek u moře i vy, pak byste se měli rozhodnout pro to, jakým způsobem se do konkrétního letoviska vypravíte. Pokud se rozhodnete pro dopravu vlastním vozem, určitě bude stát zato zjistit si veškeré informace o cenách dálničních známek v zemích, kam se chystáte. Pokud třeba vyrážíte do Itálie, pak byste měli zcela jistě znát cenu dálniční známky ve Slovinsku anebo v Rakousku. Podívejme se tedy podrobněji na ceny dálničních známek v některých zemích.

Dálniční známky a mýtné v Rakousku

Rakousko je zemí, kterou je zapotřebí projet při cestě do většiny jižně položených států. Za dálniční známku na 2 měsíce zaplatíte 24,8 Eur za osobní automobil do 3,5 t. Jestliže budete cestovat na motocyklu, pak vás dálniční známka vyjde na polovinu. U desetidenní dálniční známky je cena stanovena u automobilů na 8,5 Eur. Motocykly mají taxu opět poloviční. V Rakousku budete ale plazit i za některé úseky mýtné. Jmenovat bychom mohli třeba úseky na dálnici A 13 z Innsbruck do Brenneru anebo na S 16 ze St. Antonu do Langenu a některé další.

Ceny ve Slovinsku

Budete-li projíždět po placených úsecích rychlostních silnic či dálnic ve Slovinsku, pak se připravte na ceny sportované podle hmotnosti a výšky vozu. Jestliže má vaše auto hmotnost do 3,5 t a výšku do 1,3 m nad první nápravou, pak budete platit 15 Eur na týden. U krátkodobých sazeb je tedy Slovinsko poměrně výhodné. Měsíční taxa u stejných vozidel činí 30 Eur. U motocyklů jsou sazby stejně jako v Rakousku poloviční.

Mýtné brány v Chorvatsku

V Chorvatsku se řeší dálniční poplatky za pomocí mýtných bran. Podle projetého úseku zaplatíte příslušnou finanční sumu. Cena se v Chorvatsku pohybuje okolo 40 kun za ujetých 100 kilometrů. Zpoplatněny jsou mimo jiné i trajekty a některé úseky na Istrii.

Jak sehnat nejlevnější plyn? Ušetřete až 5000 Kč ročně!

Díky aukčním nabídkám plynu získáte neveřejnou cenu, kterou vám jiná společnost nedá. Ušetřete až 5000 Kč.
www.aukcninabidky.cz