Dražby nemovitostí nabízejí zajímavou koupi

Nákup nemovitosti podle vašeho přání je bezesporu snem mnohých z nás. Ne vždy se ale podaří najít takový domek či byt, který by člověku vyhovoval. To samé logicky platí i o ceně nemovitosti, jež může být hodně vysoká, což se vám z pohledu jejího koupě v každém případě nevyplatí. Možností nákupu máme hned několik. Klasiku představuje koupě od soukromých osob anebo nákup v přes realitní kancelář. Jestliže chcete opravdu ušetřit, pak si vyberte dražbu, která může poskytnout pozoruhodně nízké ceny.

Co je dražba nemovitostí

Dražba nemovitostí je procesem majícím svá pevná pravidla. Vychází především z exekuce konkrétního rodinného domu anebo jiného objektu. Na počátku všeho exekutorský úřad vede exekutorské řízení a právě z něj pochází nemovitosti, jež jsou zabaveny. Nejsou-li do předem stanovené doby vykoupeny dostatečným množstvím finančních prostředků, dochází k jejich prodeji prostřednictvím dražby.

Jak funguje dražba nemovitostí

Dražba nemovitostí představuje optimální prostředek, který vede k prodeji konkrétního domu anebo jakékoli jiné nemovitosti. Celý proces dražby je veřejný, takže se jí může zúčastnit kdokoli, kdo má zájem o koupi konkrétní stavby, bytu anebo pozemku. Příklep udělí pochopitelně dražitel tomu, kdo nabídne nejvyšší možnou sumu. Mnohdy ovšem dochází k tomu, že zájem je vcelku nízký, takže se finální částka nedostane nijak výrazně vysoko a nemovitost je prodána pod svou reálnou cenou.

Povinnosti zájemce o nemovitost

Zájemce o koupi nemovitosti nemá nějak výrazně mnoho povinnosti. Zavázán je snad pouze k tomu, že je nucen složit exekutorovi dražební zabezpečovací částku, a to ve výši poloviny minimálního sumy podání. Pokud exekutor prodal ve dražbě nemovitost, určitě neřešil třeba i fakt, že to bylo pod její cenou.

Jak sehnat nejlevnější plyn? Ušetřete až 5000 Kč ročně!

Díky aukčním nabídkám plynu získáte neveřejnou cenu, kterou vám jiná společnost nedá. Ušetřete až 5000 Kč.
www.aukcninabidky.cz