DRFG Real Estate významným hráčem na trhu realit

Realitní divize investiční skupiny DRFG má za sebou úspěšný rok a stává se významným hráčem na českém trhu s komerčními nemovitostmi. V uplynulém roce má za sebou řadu akvizic, ale také interních investic do personálu a softwarové základny.

Do portfolia DRFG přibyly 4 nemovitosti v Českých Budějovicích

„Do portfolia se nám podařilo získat čtyři domy na Lannově ulici v srdci Českých Budějovic. Máme z toho radost, neboť jde o budovy se zajímavými nájemci na hlavní pěší zóně. Investičně jde o velmi atraktivní objekty, které vykazují z pohledu investora lákavá čísla. Do budoucna v horních patrech zvažujeme výstavbu bytů a kanceláří.“ říká Patrik Tuza.

Ten je zodpovědný za tvorbu a správu investičního portfolia výnosových nemovitostí v rámci DRFG Real Estate. Zároveň řídí úspěšnou brněnskou firmu  A PLUS, která se věnuje architektuře a projektování. Jeho zkušenosti z projekční firmy jsou pro investiční skupinu Davida Rusňáka velmi cenné zejména při vyhledávání nových akvizic a také při správě nemovitostí v portfoliu.

Malá průmyslová revoluce v projektování díky softwaru BIM

Proces akvizic v rámci DRFG nyní usnadňuje software BIM, do kterého Tuzova divize investovala. Building Information Modeling (BIM) se dá považovat jako malá průmyslová revoluce v oblasti projektování a správy staveb. „Přirovnal bych to k přechodu od kreslení na papír k projektování v systémech CAD.“ komentuje Tuza.

Využívání nového softwaru zcela mění způsob práce a pohled na projektování. Dosud společnosti pracovaly převážně s 2D softwarem, nicméně BIM funguje perfektně ve 3D prostředí.  Jeho hlavní výhodou je, že všechny profese mohou na jednom modelu pracovat souběžně.

DRFG zkušenosti

„Když třeba stavař pohne příčkou, tak se tato změna propíše do všech technologií a všichni z kolegů rázem vědí, co tato změna způsobí z hlediska celé stavby.“ pokračuje Tuza. Systém zvládá vyhodnotit jak provozní stav budovy, cenu a také to, jak dlouho jednotlivé prvky vydrží. „Právě na něm připravujeme dva pilotní projekty. Zkušenosti s nemovitostmi jsou pro DRFG klíčové. Budovy, které chceme zařadit do našeho portfolia nemovitostí, jsme dříve sledovali očima. Nyní je však vidíme jako obrázek z rentgenu. Pokud nějaká firma ve svých technologiích zaostane, bude odsouzena k malým projektům.“ dodává Tuza. 

Jak sehnat nejlevnější plyn? Ušetřete až 5000 Kč ročně!

Díky aukčním nabídkám plynu získáte neveřejnou cenu, kterou vám jiná společnost nedá. Ušetřete až 5000 Kč.
www.aukcninabidky.cz