Jak vypadá výhodné pojištění pilotů?

Piloti a instruktoři by se bez pojištění neměli „odlepit“ od země. Letadla jsou velmi drahé stroje, a pokud dojde během užívání k jejich poškození, může se výše škody vyšplhat i do milionů korun. Právě proto bylo vytvořeno velmi specifické pojištění pilotů. Jak funguje, kdy se vyplatí a kde ho sjednat výhodně?

Základní charakteristika pojištění pilotů

Smyslem pojištění pro piloty je, aby krylo škody, které pilot způsobí na zapůjčeném letadle. Je určeno i pro piloty instruktory: V tomto případě se vztahuje i na škody, které způsobí jejich žáci během výuky.

Pojištění má dvě základní podmínky:

  1. Vztahuje se jen na škody na vypůjčeném letadle.
  2. Letadlo musí mít řádnou registraci v jedné z členských zemí Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO).

peneznitipy.cz_online_ergo_cz_01

Velkou výhodou pojištění je jeho variabilita. První volitelnou položkou je doba platnosti. Možné je sjednat ho na 3, 6 nebo 9 měsíců. Těm, kdo létají často, se vyplatí pojištění na dobu neurčitou. Piloti si také mohou volit limit pojistného plnění v rozmezí 50 000 Kč až 600 000 Kč. K pojištění se vždy váže spoluúčast ve výši 10 %.

Kde opravdu výhodně?

Z hlediska časové úspory i ceny je mnohem výhodnější sjednat pojištění odpovědnosti pilotů online. Aktuálně ho najdete v nabídce pojišťovny ERGO. Pokud zaplatíte kartou, má pojištění okamžitou platnost. U ERGO je možné sjednat pojištění ve dvou variantách: S nebo bez připojištění finančních škod. Potěší, že piloti získají slevu na pojištění – ta se odvíjí od počtu prokázaných nalétaných hodin.

peneznitipy.cz_online_ergo_cz_02

Pojišťovna ERGO se zaměřuje také na cestovní pojištění. O tom, proč je nutné ho mít na každé cestě do zahraničí, vás určitě přesvědčí tento článek.  U ERGO pojišťovny sjednáte i výhodné pojištění nemovitosti, majetku i pojištění domácnosti. Nedávno byla představena novinka v podobě pojištění domácnosti Bezpečný domov s mnoha zajímavými bonusy. Více na ergo.cz.

Jak sehnat nejlevnější plyn? Ušetřete až 5000 Kč ročně!

Díky aukčním nabídkám plynu získáte neveřejnou cenu, kterou vám jiná společnost nedá. Ušetřete až 5000 Kč.
www.aukcninabidky.cz