Nebankovní půjčky: Nač si u nich dát pozor

financial-crisis-1718436_1280Moderní nebankovní půjčky jsou jedním z fenoménů současnosti. Není se čemu divit, jelikož mnozí poskytovatelé dokážou slibovat do nekonečna ty možná nejvýhodnější podmínky, jaké existují. Většinou se ale jedná o klam, protože skutečně je úplně jiná. Narazit můžete na úvěr, který není výhodný prakticky vůbec. Dokonce vás může připravit o poměrně vysoké částky. I proto je třeba se soustředit na mnohé aspekty, které rozhodují o tom, jestli se vyplatí pro půjčku jít, nebo nikoliv.

Poplatky musí být průkazné

V první řadě je třeba poukázat na poplatky spjaté s konkrétní půjčkou. Ty mohou být poměrně vysoké. V každém případě je zapotřebí, abyste všechny podrobnosti týkající se případných poplatků znali předem. Není-li tomu tak, do půjčkového dobrodružství se určitě nepouštějte! Existují sice i společnosti, které mohou nabízet půjčky se skrytými poplatky nicméně je jich minimum. Pokud si o takovémto poskytovateli zjistíte reference z důvěryhodných zdrojů, máte vyhráno.

RPSN a úroková sazba

Moderní nebankovní půjčky se vyznačují tím, že již zpravidla přímo ukazují, kolik daný žadatel ve finále přeplatí. Ten tak prakticky vždycky ví, na čem je. Jinak se ale mnohdy uvádí také RPSN anebo jiné typy úrokových sazeb. U těch je situace poněkud méně přehlednější, nicméně i tak se dá v celé problematice vyznat.

Ostatní aspekty půjček

Dále je třeba dbát například na to, zdali vám konkrétní poskytovatel skutečně půjčí. Záruky i některých nebankovních společností jsou doslova drastické. Mnohé půjčky v hotovosti vyžadují třeba zástavu nemovitosti, anebo potvrzení o pravidelné výši příjmu. Ne každý se těmito dokumenty může ohánět, a tak je třeba hledat takovou společnosti, u níž není získání hotovosti až tolik složité. V každém případě se mezi společnostmi působícími v ČR vybrat dá.

Jak sehnat nejlevnější plyn? Ušetřete až 5000 Kč ročně!

Díky aukčním nabídkám plynu získáte neveřejnou cenu, kterou vám jiná společnost nedá. Ušetřete až 5000 Kč.
www.aukcninabidky.cz