Několik střípků z bohaté historie rulety

Ruleta

Hazard je minimální tak starý jako lidstvo samotné. Člověk měl odjakživa touhu hrát a snažit se získat s co možná nejnižším vkladem vysokou výhru. Není se čemu divit, kdo by nechtěl získat velké množství peněz v krátkém časovém intervalu. Asi největší klasiku v takovýchto hrách představuje ruleta. Právě na některé základní střípky z její historie se pokusíme soustředit. Možná se i vám dostane nových informací, jež se vám mohou hodit.

Úplné prvopočátky

Na počátku je třeba ruletu definovat. Je jasné, že většina z nás ví, že se jedná o aktivitu, jejímž základem je otáčivý mechanismus, který je složený ze dvou soustředně řešených kol. Název tomuto faktu přesně odpovídá, jelikož pochází z francouzského výrazu roulette, jenž je volně překládán jako malé kolo. Prvopočátky rulety sahají již do dob starověku, kdy si římští vojáci dle některých historických pramenů pouštěli míček po kole, které sundali z povozu. Mnozí si tyto staré počátky spíše spojují s čínskými mnichy. V Evropě se ruleta objevuje až v 16. století, což je poměrně dlouho na to, že se dnes běžně ptáme jak hrát ruletu online.

Známý fyzik Blaise Pascal

Historické prameny hovoří jasně o tom, že u zrodu této hry stál slavný francouzský fyzik a matematik Blaise Pascal, jenž žil v 17. století. Již tehdy bylo populární kurzové sázení, nicméně tento muž se snažil pracovat spíše s generátorem náhodných čísel. První záznam o ruletě je znám z roku 1720. Hovořilo se konkrétně o hře zvané RolyPoly. Ve 2. polovině 18. století se již ale mluví o klasickém názvu roulette, o němž již byla řeč v úvodu textu.

Až ke hraní online

V polovině 19. století přichází nula, která také do značné míry upravuje hraní. Postupem času se dostáváme až do současnosti, kdy je již ruleta k dispozici přímo online podobně jako jiné hry, Jestli chcete, vyzkoušejte výherní automaty anebo jiné více či méně hazardní hry na internetu.

Jak sehnat nejlevnější plyn? Ušetřete až 5000 Kč ročně!

Díky aukčním nabídkám plynu získáte neveřejnou cenu, kterou vám jiná společnost nedá. Ušetřete až 5000 Kč.
www.aukcninabidky.cz