Pozor na podvodné půjčky

V oblasti finančních půjček není ani takovým překvapením, že se vyskytují podvodníci. Lidé, jež o nebankovní a krátkodobé půjčky žádají, jsou ve většině případů dost zoufalí a tak si neověřují totožnost osoby, která jim půjčku poskytuje. Obvykle je přesvědčí na první dojem milí, sympatičtí a vlídní lidé. Ne že by takoví nemohli poskytovatelé půjček být, ale stává se, že jde právě o podvodníky.

Podvodné půjčky

Podvodníci si často chtějí nejprve získat přízeň lidí, kterým půjčku poskytují a pak jim nabídnou – jakože zvláštní nabídku, pouze pro ně, kterou jiní nedostávají. Aby získali opravdu tu nejvhodnější půjčku a spolu s tím se zbavili úroku z prodlení a tak podobně, tak je poprosí o vstupní poplatek, kterým jistým způsobem náklady na půjčku splatí a poté již budou platit jen to, co si půjčili.

Zoufalí lidé na takovou podvodnou půjčku skočí a dají vstřícné a důvěřivé osobě i nějaký ten tisíc. Pokud chcete vědět, jak ser nenechat napálit, držte se těchto jednoduchých rad.

Podvodníci v tom „umějí chodit“

Jenže jakmile dostane podvodník peníze předem, už se dále o takovou podvodnou půjčku nezajímá. Zmizí, s lidmi není v kontaktu, nezvedá telefon a podobně. V tomto případě jde o typickou podvodnou půjčku. Proto vždy platí a zvláště u zřizování půjčky, pozor na podvodné půjčky a vše si přečíst, předem žádné peníze nedávat.

Klasická půjčka peněz se prezentuje tím, že si půjčíte a začnete splácet až za nějakou dobu – týden, měsíc apod. Nic se neplatí předem.

Další podvodné půjčky

Co se týká podvodných půjček, nejde jen o to, že se vybere poplatek předem a pak s ním zřizovatel zmizí. Vyskytují se i případy, kdy je smlouva nějakým způsobem ošizená, tedy že obsahuje nějaké skryté poplatky a podobně, přitom při zřizování o ničem takovém nepadne řeč. Zřizovatel takové podvodné půjčky často odvádí pozornost jinam a také vlídným chováním se snaží odvrátit pozornost jinam.

Existují i další praktiky při podobných půjčkách, a proto je nutné vyvarovat se tím, že si předem o společnosti něco zjistíte a také budete řádně číst smlouvu a navíc – rozhodně nebudete platit poplatek předem.

Jak sehnat nejlevnější plyn? Ušetřete až 5000 Kč ročně!

Díky aukčním nabídkám plynu získáte neveřejnou cenu, kterou vám jiná společnost nedá. Ušetřete až 5000 Kč.
www.aukcninabidky.cz