Půjčka je dobrý sluha, ale špatný pán. Na co si dát pozor?

Došli jste k závěru, že se neobejdete bez půjčky? V tom případě berte na vědomí, že jde o závažné rozhodnutí, které může ovlivnit život vás i vašich nejbližších. Proto byste měli k výběru konkrétního produktu přistupovat svědomitě a nic zbytečně neuspěchat. Budete-li používat selský rozum, určitě nešlápnete vedle. Prozradíme vám, jak se mezi půjčkami rychle zorientovat.

Půjčujte si pouze u ověřených poskytovatelů

Zatímco v minulosti nabízely nebankovní půjčky tisíce subjektů, dnes na trhu oficiálně působí pouze několik desítek poskytovatelů. Spotřebitelé mohou děkovat zákonodárcům, kteří protentokrát odvedli dobrou práci a odsunuli do ústraní podvodné a lichvářské firmy. Každý ověřený poskytovatel půjček je nyní pod dohledem ČNB a musí dodržovat přísné podmínky.

Porovnávejte a sáhněte po nejvýhodnější nabídce

Navzdory tomu, že na trhu zůstali pouze solidní poskytovatelé, je stále z čeho vybírat. A přestože se všechny půjčky do výplaty první pohled jeví jako totožné, měli byste parametry důkladně porovnat a vybrat si nejvýhodnější nabídku. Pozornost věnujte výši úroků, poplatkům, podmínkám prodloužení splatnosti a sankcím. Nikdy bezmyšlenkovitě nekývejte na první lepší nabídku – raději věnujte dostatek času srovnání produktů.

Chcete vrátit tolik, kolik si půjčíte?

Jedním z kritérií, kterým se můžete při výběru půjčky řídit, je tzv. první půjčka zdarma. Jedná se o akční nabídku některých poskytovatelů pro nové klienty. Chcete-li se vyhnout úrokům a poplatkům, vyberte si někoho, kdo vám napoprvé půjčí bez navýšení.

U společnosti Via SMS s.r.o. je první půjčka pro nové klienty až do výše 8000 Kč zcela zdarma.

Rozhodují smluvní podmínky

Jakmile zúžíte výběr na jediný produkt, který vám bude po všech stránkách vyhovovat, důkladně si přečtěte smlouvu. Je logické, že budete chtít příslušné dokumenty co nejrychleji podepsat, ale měli byste tak učinit až poté, co shledáte, že je vše v naprostém pořádku.

Jak sehnat nejlevnější plyn? Ušetřete až 5000 Kč ročně!

Díky aukčním nabídkám plynu získáte neveřejnou cenu, kterou vám jiná společnost nedá. Ušetřete až 5000 Kč.
www.aukcninabidky.cz