Půjčky peněz

Jedno z nejhledanějších slovních spojení na internetu jsou „půjčky peněz“, což svědčí o potřebě finanční výpomoci spolu s uvažováním o možnostech řešení náhlé nebo stálé nepříliš příznivé finanční situace. 

Bankovní a nebankovní půjčky

V dnešní době nabízí finanční úvěry nejen banky, ale i jiné, finanční společnosti, které těží z toho, že půjčky peněz od banky jsou obvykle spojené s dlouhým vyřizováním, potřebě dokládat příjmy, poskytovat soukromé, až niterní informace a často zakončené neschválením půjčky. 

Ani však nebankovní půjčky peněz nejsou zcela bez chyby. Vzhledem k tomu, že nabízí svoje služby dost neomezené skupině lidí, z jejíchž klientů je řada sociálně slabých a nemajetných, pojišťují se tím, že poskytují spíše krátkodobé půjčky, avšak s poměrně značným navýšením ve splátkách. 

Kdo žádá o půjčku

Skoro každý. Peněžní půjčka je dost široký pojem, kterým může být jak běžná peněžní výpomoc při akutní finanční tísni, tak financování nákupu spotřebního zboží, či až dlouhodobá půjčka, určená na nákup, rekonstrukci nebo stavbu vlastního bydlení. Takže potřeba půjčení peněz je širokospektrální a týká se v dnešní době téměř každého dospělého jedince. Zažádat si o půjčku peněz není nic, za co by se měl člověk stydět. Moderní doba si to tak nějak žádá. 

Půjčka bezúčelná versus účelná

Půjčky se dělí podle několika kritérií. Jedním z nich je rozdělení podle zaměření – bez účelu, tedy na cokoli, co si člověk jen pomyslí, anebo pak přímo na financování daného produktu, služby. Dalo by se předpokládat, že větší poptávka bude po půjčení peněz bez udání, na co budou peníze použity, jenže není to až tak značné. 

Půjčka bez účelu klienta zbavuje povinnosti sdělovat cíle financování, ale zase má většinou vyšší poplatky za zpracování, vybavena vyšším úrokem a RPSN. Účelná půjčka peněz je v tomto ohledu výhodnější, avšak je nezbytné zapůjčené finanční prostředky použít na udanou potřebu nákupu zboží či služeb.

bez registru

Jak sehnat nejlevnější plyn? Ušetřete až 5000 Kč ročně!

Díky aukčním nabídkám plynu získáte neveřejnou cenu, kterou vám jiná společnost nedá. Ušetřete až 5000 Kč.
www.aukcninabidky.cz