Většina Čechů neví, jak spravovat své finance. Řešením může být zkušený finanční poradce

S finanční gramotností to u nás nevypadá zrovna dobře. Z průzkumů, které v posledních letech provedly renomované instituce, jasně vyplývá, že většina Čechů neumí nakládat se svými penězi. V žebříčcích jsme se umístili za Slováky a Mexičany, přičemž více než českých 80 % účastníků poukázalo na nedostatečnou průpravu během školní docházky. Pravda je bohužel taková, že se ve školách příliš mnoho praktických věcí neučí.

V praxi se nedostatečná finanční gramotnost projevuje různými způsoby. Nejčastěji pak vysokou mírou zadlužení, exekucemi a ztrátou zaměstnání. Výjimečné nejsou ani rozvraty partnerských vztahů a nemožnost danou situaci vrátit zpět do „normálu“.

01

Na druhou stranu se není čemu divit. Svět finančních produktů je neskutečně obsáhlý a pro laika je těžké se v něm zorientovat. A právě proto je vhodné zvážit odbornou pomoc – zkušený finanční poradce dokáže hotové divy. Vždyť i porouchaný automobil raději svěříte vyškolenému mechanikovi, než abyste riskovali opravu doma „na koleně“. Se správou financí je to podobné. Odborníci mají perfektní přehled ve finančních produktech a pomohou vám je natavit tak, abyste ze svých těžce vydělaných peněz dostali maximum.

Finanční poradenství je v zahraničí naprosto běžné a i u nás zažívá nebývalý rozmach. S tím bohužel souvisí i množství rádoby odborníků, kterým jde pouze o tučnou provizi ze zprostředkovaných produktů. Jak se jim vyhnout? Jednoduše – vsaďte na značky, které na tuzemském trhu působí dostatečně dlouho a mají skvělé reference. Snad nejznámější je finanční poradenství OVB Allfinanz. Historie společnosti se píše již od roku 1970 a v současné době se stará o téměř tři miliony zákazníků ze 14 evropských zemí.

02

OVB získala v rámci Čekia Stability Award rating AAA excelentní, a to dokonce dvakrát v řadě. Za zmínku však stojí také ocenění za dynamický růst i v době zpomalení hospodářského růstu. Gigantovi se podařilo pružně zareagovat na změny na finančním trhu a přijít s pozměněnou podobou finančního poradenství. Na vysokou kvalitu služeb ukazuje i prvenství ve čtenářské anketě na renomovaném serveru Investujeme.cz.

Jak sehnat nejlevnější plyn? Ušetřete až 5000 Kč ročně!

Díky aukčním nabídkám plynu získáte neveřejnou cenu, kterou vám jiná společnost nedá. Ušetřete až 5000 Kč.
www.aukcninabidky.cz