Vybíráme cestovní pojištění: Jaký limit zvolit?

Ať už se chystáte za sluníčkem, na hory, nebo za poznáváním nových kultur, nepodceňujte význam cestovního pojištění. Během vašeho pobytu v zahraničí se může přihodit cokoliv a případná nemoc nebo zranění dovolenou výrazně prodraží. Vhodně zvolený balíček cestovního pojištění zajistí, abyste se z finančního hlediska nedostali do úzkých. Ale po jaké variantě sáhnout? Pamatujte, že cena by nikdy neměla být na prvním místě!

O významu cestovního pojištění nemá smysl diskutovat. Přesto se poměrně dost Čechů vydává do zahraničí bez něj. Úspora ve výši několika set korun však za případné problémy rozhodně nestojí. Nemusí se přitom jednat jen o výdaje za lékařské ošetření, ale také ztrátu zavazadel nebo škody na cizím majetku či zdraví. Tarify pro cestovní pojištění jsou různorodé a na základě povahy cesty si vyberte takový balíček, který vám poskytne plnohodnotnou ochranu.

Pro Evropu menší limit, pro svět větší

Co se týče limitu, logicky ovlivňuje cenu pojistného. Zatímco v Evropě obvykle dostačuje i nižší částka, do zámoří a dalších dalekých destinací nevyrážejte bez vyšších limitů. Je třeba si uvědomit, že limit zahrnuje široké spektrum položek – léčebnými výdaji počínaje, transportem zpět konče. A například v USA je zdravotní péče velmi drahá, takže by nižší částka nemusela stačit.

Chcete-li na cestovním pojištění ušetřit, nedělejte tak na úkor limitů a rozsahu pojistného krytí. Raději si sjednejte pojištění do zahraničí online – pojišťovny na internetu již dlouhodobě nabízí výhodnější ceny.

Kvalitní cestovní pojištění najdete u ERGO pojišťovny

K nejžádanějším pojistkám patří cestovní pojištění od ERGO, které je nastaveno tak, aby pokrylo i vysoké výdaje. Vyžadujete-li kompletní ochranu bez kompromisů, sjednejte si variantu W-TripAll. Zahrnuje také úrazové pojištění, pojištění zavazadel a odpovědnosti.

Jak sehnat nejlevnější plyn? Ušetřete až 5000 Kč ročně!

Díky aukčním nabídkám plynu získáte neveřejnou cenu, kterou vám jiná společnost nedá. Ušetřete až 5000 Kč.
www.aukcninabidky.cz