Vyplatí se investice do nemovitosti v Praze?

peneznitipy.cz_finep_cz_nahledovyPohráváte si s myšlenkou na investici do nemovitosti, ale nejste si tak úplně jistí, jestli je na to vhodná doba? S ohledem na minimální úrokové sazby hypoték se byty, domy a pozemky opět zařadily k nejbezpečnějším formám investic. Díky vhodně zvolené investiční strategii můžete získat i více jak 5 % ročně.

Které byty jsou z hlediska investice nejvýhodnější?

Investice do nemovitosti vám může přinést zajímavý obnos. To potvrzují finanční poradci, makléři i představitelé firem, které staví developerské projekty Praha. Jako nejvýhodnější se nyní jeví pořízení bytové jednotky s dispozicemi 2+1 či 2+kk. Právě u těchto bytů je roční výnos nejvyšší, často i přes 5 % ročně.

peneznitipy.cz_finep_cz_01

Na co si dát pozor?

Největší chybou je pořízení nemovitosti ve špatné lokalitě a bytu se špatnými dispozicemi. Obecně lze říct, že nemovitosti ve větších městech jako je Praha, jsou vždy lepší volbou než cenově dostupnější byty v jiných lokalitách. Zdaleka nejhorší investicí jsou byty v Severních Čechách, které jsou k mání doslova za hubičku. Například byty Praha 5 jsou několikanásobně dražší, ale z pohledu investora jasnou volbou.

Kolik vám může byt v Praze vydělávat?

V případě zmíněných bytů s dispozicemi 2+1 lze dosáhnout na nájemné přesahující 10 000 Kč měsíčně. Poplatky spojené s užíváním bytu by však neměly přesáhnout cca 4 000 Kč. Najít nájemníky do takového bytu nepředstavuje žádný problém. Cílovou skupinou jsou mladé rodiny s jedním dítětem, skupiny studentů i starší bezdětné páry.

peneznitipy.cz_finep_cz_02

Vyplatí se investice do rodinného domu?

A jak je to s rodinnými domy? Obsadit rodinný dům není tak snadné jako v případě bytu, nicméně i přesto zažívá prodej rodinných domů Praha zlatou éru. Nejsou sice ideální pro pronájem, ale jejich cena průběžně roste, takže jde o chytrý způsob, jak bezpečně uložit peníze.

Jak sehnat nejlevnější plyn? Ušetřete až 5000 Kč ročně!

Díky aukčním nabídkám plynu získáte neveřejnou cenu, kterou vám jiná společnost nedá. Ušetřete až 5000 Kč.
www.aukcninabidky.cz