Využijte svůj nárok na podporu

Přišli jste o práci a myslíte si, že se proti vám spikl celý svět? Určitě tyto chmurné myšlenky jen tak nezaženete, ale na druhou stranu jsou zde i instituce, které by vám mohly pomoci. Samozřejmě nikdo nepřijde přímo za vámi a nezačne vás prosit, abyste mu udělali tu radost, že vám bude pomáhat. Důležité je vědět, na co všechno máte v případě, že přijdete kupříkladu o práci, nárok.

Každý člověk, který si odpracoval v průběhu posledních třech let alespoň 12 měsíců, má nárok na podporu. Nemusí se jednat přímo o zaměstnání, ale v úvahu také připadá jiná činnost, kterou lze povazovat za jistou formu práce. V tu chvíli vzniká nárok na podporu a vy máte jistotu, že nezůstanete zcela bez prostředků. Samozřejmostí je, abyste na sociální dávky měli nárok, nesmíte současně pobírat starobní důchod.

Sociální dávky v roce 2014

Životní existenční minimum se každým rokem zvyšuje. Samozřejmě je mnoho takových, kdo si ani nedovedou představit, že by vyžili s úplným minimem. V roce 2014 se takové životní minimum pohybuje na 3410 Kč. Nejsou to žádné obrovské peníze, ale pokud nemáte žádné příjmy, jste rádi alespoň za takové minimum. Nárok na takové sociální dávky 2014 vám vzniká v případě, že již nedostáváte podporu v nezaměstnanosti.

Nebankovní past

V případě, kdy se člověk ocitne na hranici životního minima, velice snadno propadá kouzlu nebankovních půjček. Obdržet peníze od bankovních institucí je zhola nemožné, neboť pokud nemáte trvalou práci, banka se s vámi jistě odmítne bavit. Proto přichází na řadu nebankovní společnosti, v tomto případě se nebude jednat o renomované, jakými jsou například Home Credit či Cetelem, ale spíše takové nebankovní instituce, které vám bez problémů půjčí. Jako protihodnotu si pak vezmou nějakou zástavu – váš dům, auto či jiné cenné věci. Než tedy s těmito společnostmi začnete jednat, dobře si spočítejte, o co všechno byste mohli přijít.

Jak sehnat nejlevnější plyn? Ušetřete až 5000 Kč ročně!

Díky aukčním nabídkám plynu získáte neveřejnou cenu, kterou vám jiná společnost nedá. Ušetřete až 5000 Kč.
www.aukcninabidky.cz