Zařizujete si nový byt a nemáte peníze? Poradíme vám, co do interiéru opravdu potřebujete

Vybavení bytu je finančně velmi nákladné. Mnoho rodin si proto bere různé půjčky, aby mohli začít bydlet. Vedle půjček na pořízení bytu se jedná o půjčky na vybavení domácnosti.

Vzhledem k tomu, že půjčka je většinou limitována příjmy žadatele, je zřejmé, že i nákup nábytku je v začátcích bydlení limitován určitou částkou. Proto vám v tomto článku poradíme, co byste si určitě měli v první vlně nákupu pořídit.

Kuchyně

Ať si říká každý co chce, byt bez kuchyně není bytem. Dobré jídlo je nezbytné pro zdraví každého člověka a jeho příprava by měla být potěšením. Proto byste si měli zařídit kuchyni tak, aby vás vaření těšilo. Kuchyňské linky jsou poměrně drahé a je možné, že na ně z vaší půjčky nedosáhnete. Nevadí, poohlédněte se po levnější variantě. Do začátku si vystačíte s jednoduchými skříňkami s dřezem, vařičem a zásuvkami na příbory. V rámci kuchyně si pořiďte ledničku s mrazákem, abyste měli potraviny kam ukládat.

Obývací pokoj

Křeslo a pohovka jsou optimálním místem pro odpočinek a relaxaci. Pokud budete šikovní, můžete sehnat podobný nábytek v akci za pár tisícovek. V obývacím pokoji může být také jídelní stůl, pokud se vám nevešel do kuchyně. Také ten si pořiďte, protože kultura stolování ovlivňuje požitek z jídla. Naopak do začátků nepotřebujete různé vitríny a knihovny. Knihy a dekorace můžou dočasně zůstat v krabicích. Není to příjemné, ale žít se bez toho nějakou dobu dá. Aspoň do doby, než splatíte půjčku nebo ušetříte další peníze.

Ložnice

Do ložnice v začátcích nemusíte příliš investovat. Zejména pokud jste mladí, můžete si koupit matrace a ležet přímo na zemi. Postel může přijít až v druhé vlně.

Světla

Kvalitní osvětlení v bytě je velmi důležité. Nejde ani tak o estetické vnímání, jak o zdraví. Pokud budete oči namáhat při špatném světle, může se vám zhoršit zrak. Za to vám peníze určitě nestojí. Proto v rámci půjčky nezapomeňte na koupi kvalitního lustru nebo lampy.

Dětský pokoj

Jestliže máte dítě nebo jste v očekávání, tak byste peníze z půjčky měli investovat i do dětského pokoje. Na prvním místě by se mělo jednat o kvalitní dětskou postel, psací stůl a židli k plnění domácích úkolů a kreslení. Kvalitní osvětlení platí u dětí dvojnásob. To vše s ohledem na zdravý vývoj dětského organismu.

Oželet naopak můžete různé dekorace a vychytávky. Dítě bude spokojené hlavně pokud bude s hodnými rodiči a bude doma panovat příjemná atmosféra.

Jak sehnat nejlevnější plyn? Ušetřete až 5000 Kč ročně!

Díky aukčním nabídkám plynu získáte neveřejnou cenu, kterou vám jiná společnost nedá. Ušetřete až 5000 Kč.
www.aukcninabidky.cz